Zabiegi kosmetyczne na piękne stopy

Piękne stopy to priorytet wielu pań, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy nieustannie je eksponujemy. Istnieje wiele zabiegów i domowych patentów na to, by móc cieszyć się nienaganną skórą stóp i pięknymi paznokciami.

Profesjonalny pedicure

Pedicure, czyli zabiegi pielęgnujące i upiększające skórę stóp i ich paznokcie, cieszy się coraz większą popularnością. Zwłaszcza wśród klientek gabinetów kosmetycznych. Profesjonalny pedicure ma na celu usunięcie zgrubiałego i martwego naskórka przy pomocy frezarki i odpowiednich kosmetyków, zlikwidowanie skórek wokół paznokci oraz nadanie samym paznokciom odpowiedniego kształtu i koloru. Na stopy można nałożyć różnorakie kosmetyki, które odświeżą, nawilża skórę stóp, będą przeciwdziałać ich nadmiernej potliwości. W przypadku paznokci możemy zastosować manicure hybrydowy o wysokiej kilkutygodniowej trwałości, francuski – wyjątkowo elegancki z cieniutkim białym paskiem umieszczonym w górnej części płytki paznokcia – oraz klasyczny, który polega na zaaplikowaniu tradycyjnego lakieru w wybranym kolorze. Wizyta u kosmetyczki pozwala długo cieszyć się zadbanymi stopami i zaoszczędzić czas na zabiegach pielęgnacyjnych.

Domowe zabiegi

Kosmetyczneinfo-pedicure
Pedicure u kosmetyczki może przynieść nie tylko piękny wygląd paznokci, ale i stóp

Skutecznym sposobem na nawilżoną skórę stóp i mocne paznokcie są kąpiele, które przygotować możemy samodzielnie. Kąpiel z dodatkiem soli kuchennej zmiękcza skórę, sody – ogranicza nadmierne pocenie się stóp, rumianku – sprawdza się, jeśli chcemy odprężyć skórę. Kąpiele możemy oczywiście odpowiednio modyfikować, w zależności od tego, w jaki sposób mają służyć naszym stopom. I tak łyżeczka miodu wpłynie na głębokie nawilżenie skóry, cytryna i oliwa długotrwale odświeżą stopy, a mleko kokosowe je zregeneruje. Po takiej odżywczej kąpieli warto zaaplikować na stopy peeling wygładzający, który poprawi krążenie krwi. Peeling taki wykonamy, mieszając łyżkę cukru z połową łyżeczki cynamonu i 2 łyżkami miodu. Możemy również wykorzystać pół szklanki soli morskiej, szklankę śmietany i kilka kropel olejku zapachowego. Po starciu martwego naskórka ze skóry stóp aplikujemy krem nawilżający. Tego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne najlepiej przeprowadzać przed pójściem spać, by po nałożeniu kremu nawilżającego założyć skarpetki i nie zetrzeć kosmetyku.

About Author: