Mikrodermabrazja diamentowa – kiedy warto iść na zabieg?

Zabiegi mikrodermabrazji cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To interesująca alternatywa dla peelingów, z której można skorzystać również w gabinetach medycyny estetycznej. Kiedy warto skorzystać z zabiegu mikrodermabrazji diamentowej?

 

Mikrodermabrazja to zabieg kosmetyczny bazujący na mechanicznym złuszczeniu naskórka i obecnie jest on najpopularniejszą metodą jego usuwania, aby odsłonić piękną, promienną cerę. Mikrodermabrazja diamentowa jest szczególnym typem tego zabiegu, który polega na usunięciu wierzchnich warstw naskórka z użyciem specjalistyczne urządzenia wyposażonego w głowicę ścierną pokrytą prawdziwymi diamentami.

Dużą zaletą mikrodermabrazji diamentowej jest jej wysoka skuteczność w oczyszczaniu skóry oraz pobudzeniu jej do regeneracji, jednak jest to jednocześnie zabieg nieinwazyjny, bezpieczny i bezbolesny, który nie niesie ze sobą ryzyka wystąpienia groźnych skutków ubocznych, jak może mieć to miejsce w przypadku innych typów peelingów skóry.

Efekty mikrodermabrazji diamentowej:

  • zlikwidowanie nieestetycznych problemów skórnych, na przykład uszkodzeń skóry, zanieczyszczeń, drobnych zmarszczek, rozszerzonych porów
  • rozjaśnienie przebarwień oraz plam starczych
  • pobudzenie skóry do naturalnej regeneracji, a także do produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiedzialne są za jej sprężystość i jędrność
  • poprawa wchłaniania składników aktywnych z kosmetyków
  • ochrona przed przedwczesnym starzeniem się skóry
  • zmniejszenie łojotoku w przypadku skóry tłustej i trądzikowej

Po zabiegu skóra wygląda na jaśniejszą, jest promienna, elastyczna oraz świeża. Aby uzyskać najlepszy rezultat, zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów – wtedy mikrodermabrazja diamentowa będzie mogła zapewnić najlepsze rezultaty. Zazwyczaj wystarcza seria około 5-6 zabiegów w zależności od stanu skóry. Dokładną liczbę i częstotliwość zabiegów mikrodermabrazji będzie mógł określić specjalista wykonujący zabieg po sprawdzeniu stanu skóry.

Bezpośrednio po zabiegu na skórze można odczuwać mrowienie oraz pieczenie, jednak objawy te szybko znikają. Skóra może być także nadwrażliwa i zarumieniona, co ma związek z usunięciem wierzchniej warstwy naskórka. W tym okresie zaleca się stosowanie ochronnych, pielęgnacyjnych kremów, które szybko poprawią jej kondycję.

About Author: