Ginekologia estetyczna, czyli zabiegi dla kobiecych narządów intymnych

Nie każda kobieta jest w pełni zadowolona z wyglądu swoich narządów intymnych, co może w konsekwencji prowadzić do kompleksów. Czasami zdarza się, że przyczyną problemów są defekty poporodowe. W takich przypadkach możemy skorzystać z nowoczesnych zabiegów ginekologii estetycznej, które obecnie cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród pań.

 

Ginekologią plastyczną, także estetyczną czy kosmetyczną lub kosmetoginekologią nazywamy nową gałąź ginekologii, która skoncentrowana jest głównie na estetyce narządów intymnych kobiet, ale również na poprawie ich satysfakcji seksualnej oraz samopoczucia.

 

Defekty narządów płciowych u kobiet mogą być zarówno wrodzone, jak i mogą być efektem uszkodzeń, porodu czy starzenia się organizmu. Wpływają one na życie płciowe, samopoczucie, mogą powodować dyskomfort psychiczny i mniejsze poczucie własnej wartości. Zabiegi ginekologii plastycznej pomagają wtedy w usunięciu nie tylko fizycznego problemu, ale też psychicznej bariery dotyczącej wyglądu narządów intymnych.

 

Poniżej prezentujemy najczęściej przeprowadzane zabiegi ginekologii plastycznej. Aktualnie z zabiegów tego rodzaju możemy korzystać w profesjonalnych klinikach chirurgii plastycznej.

 

Labioplastyka – redukcja i modelowanie warg sromowych

Jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów ginekologii plastycznej jest labioplastyka, czyli operacja polegająca na redukcji i modelowaniu warg sromowych. Określana jest także jako plastyka warg sromowych. Dotyczy zarówno warg sromowych mniejszych, jak i większych.

 

Zabieg wybierany jest przez panie, które nie są zadowolone z wyglądu swoich warg sromowych, na przykład są one za duże, obwisłe, co może mieć miejsce także po przebytej ciąży. Ponadto może być to konsekwencja nadmiernego przyrostu albo utraty masy ciała. Korekta pozwala na nadanie wargom atrakcyjnego dla pacjentki wyglądu.

 

Więcej informacji dotyczących zabiegu labioplastyki możemy znaleźć na stronie: https://plusmed.info.pl/ginekologia-estetyczna/.

 

Laserowa plastyka pochwy

Jest to nowoczesny zabieg plastyczny polegający na wykorzystaniu wiązki lasera do ujędrnienia, obkurczenia, zawężania oraz rewitalizacji pochwy. Jest on przeznaczony dla kobiet, które chcą poprawić jakość swojego życia seksualnego.

 

Zwykle nadmierna luźność pochwy jest wynikiem porodu lub okresem menopauzy. Obkurczanie pochwy zapobiega również wysiłkowemu nietrzymaniu moczu. Zabieg jest nieinwazyjny i pozwala na szybkie odczucie rezultatów.

 

Laserowe wybielanie miejsc intymnych

Ciemne zabarwienie oraz przebarwienia w okolicach warg sromowych oraz odbytu są głównie efektem zachwianej gospodarki hormonalnej, a także przebytych chorób. Zmianę zabarwienia obserwuje się też po porodach.

 

Stosowanie kosmetyków wybielających do miejsc intymnych nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Lepszym rozwiązaniem jest zabieg laserowy, który dodatkowo pozwala na rewitalizację tego obszaru.

 

Powiększanie punktu G

Interesującym zabiegiem, który zdobywa dużą popularność wśród kobiet, jest powiększanie punktu G. Jest to jeden z najbardziej wrażliwych punktów kobiecego ciała, którego drażnienie daje wyjątkową przyjemność. Punkt ten jednak nie u każdej kobiety jest wystarczająco do tego duży. Jego powiększenie pozwala na uzyskanie znacznie lepszych doznań.

 

Powiększenie punktu G jest zabiegiem przeprowadzanym z użyciem specjalnych preparatów – żelów na bazie kwasu hialuronowego. W znieczuleniu miejscowym ostrzykuje się okolice punktu G, co pozwala na czasowe zwiększenie doznań.

 

To wybrane zabiegi ginekologii estetycznej – plastycznej, które dostępne są w polskich klinikach. Adresy możemy znaleźć już teraz przez internet.

About Author: