Kiedy zacząć stosować swój pierwszy krem na zmarszczki?

Twoja skóra jeszcze jest wolna od zmarszczek? Nie oznacza to, że pierwsze procesy starzeniowe nie zaczęły już działać. Kiedy zacząć stosować swój pierwszy krem na zmarszczki, aby skóra mogła wyglądać na młodą na długi czas?

Panuje przekonanie, że krem na zmarszczki należy stosować wtedy, gdy są one już zauważalne. Jednak tak naprawdę większość kremów dostępnych obecnie w sprzedaży to kremy o działaniu przeciwzmarszczkowym, które mają głównie na celu zapobieganie powstawaniu zmarszczek.

Kiedy zatem powinniśmy rozpocząć stosowanie pielęgnacji przeciwzmarszczkowej?

Każda skóra ma inne potrzeby

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że każdy z nas jest inny, co oznacza także, że każdy z nas posiada inną skórę. Jej typ warunkowany jest przede wszystkim przez genetykę, ale mamy także samodzielnie wpływ na to, jak ona wygląda.

W związku z tym skóra u jednej osoby będzie starzała się wolniej niż u innej. Tryb życia, ruch, zanieczyszczenie powietrza, dieta, ekspozycja na promieniowanie UV czy używki – to wszystko wpływa na młodość skóry.

Pierwsze zmarszczki już po dwudziestce

Pierwsze zmiany starzeniowe w skórze rozpoczynają się już po dwudziestym roku życia. Najczęściej widać je w postaci tak zwanych zmarszczek mimicznych, czyli tych, które pojawiają się w miejscu ruchu mięśni. Zaliczamy do nich:

  • zmarszczki na czole
  • zmarszczki w kącikach oczu – kurze łapki
  • zmarszczki w kącikach ust

Wraz z postępem czasu na skórze zaczyna pojawiać się coraz więcej zmarszczek. Te istniejące stają się także coraz głębsze. Towarzyszy temu ścieńczenie skóry, jej większa podatność na wysuszanie, utrata ogólnej jędrności, a tym samym także owalu twarzy.

Kiedy zacząć stosować krem przeciwzmarszczkowy?

Żeby opóźnić procesy starzeniowe skóry, warto zacząć zapobiegać zmarszczkom tak szybko, jak to możliwe.

Pamiętajmy o ochronie skóry przed słońcem, właściwej diecie i nawodnieniu organizmu oraz rezygnacji z używek. Dodatkowo, warto zastosować dobry krem na zmarszczki, z którym będzie można dostarczyć skórze ważnych składników wspierających je kondycję.

Najczęściej pierwszy krem przeciwzmarszczkowy zaleca się dodać do swojej codziennej pielęgnacji już w wieku 25-30 lat. Krem ten powinien obfitować w skutecznie działające składniki, na przykład witaminę E, C, kolagen, kwas hialuronowy, koenzym Q10, które posiadają udowodnione działanie przeciwstarzeniowe.

Zatem wtedy, gdy chcesz cieszy się młodą skórą na dłużej, pamiętaj o odpowiedniej profilaktyce przeciwzmarszczkowej!

About Author: