Stojaki na sprzęt do ćwiczeń siłowych – niezbędne w każdej domowej siłowni

Każda siłownia, także ta domowa posiada sprzęt siłowy. Gryfy i obciążniki oraz hantle są najpopularniejszym wyposażeniem do treningów różnych partii mięśni. Poza nim siłownia powinna posiadać także odpowiednie zaplecze do jego przechowywania – tutaj najlepiej sprawdzają się dedykowane stojaki.

Sprzęt siłowy powinien być właściwie przechowywany. Siłownia, która udostępnia go swoim klientom, powinna zatem posiadać właściwe stojaki do jego uporządkowania oraz zabezpieczenia, aby znajdował się w jednym miejscu i przy tym nie stanowił on zagrożenia.

Aktualnie najczęściej do przechowywania sprzętu siłowego wykorzystuje się specjalne stojaki, które ze względu na swoją konstrukcję mogą posłużyć do jednoczesnego przechowywania różnych rodzajów wyposażenia – gryfów, obciążników, hantli.

Specjalny stojak na gryfy i ciężary stanowi zatem niezbędne wyposażenie każdej siłowni – także tej domowej. Na co warto zwrócić szczególną uwagę przy zakupie tego typu stojaka?

Dobre stojaki na sprzęt siłowy. Co wybrać?

Głównym zadaniem stojaka na sprzęt siłowy jest odpowiednie podtrzymanie tego typu wyposażenia, a przy tym jego uporządkowanie, na przykład od najcięższego do najlżejszego.

Stojaki oferowane są w wielu różnych wariantach do wyboru, dlatego też konieczne jest indywidualne dopasowanie ich do rodzaju sprzętu.

W sprzedaży można znaleźć zatem:

  • stojak na gryfy
  • stojak na obciążenia – ciężary
  • stojak na gryfy i ciężary
  • stojak na sztangi
  • stojak na hantle

Typ stojaka dopasować można również do liczby oraz do ciężaru umieszczanego na nim wyposażenia. Tutaj pod uwagę należy wziąć jego konstrukcję – liczbę i rozmieszczenie uchwytów, a także wytrzymałość, która określa maksymalne obciążenie konstrukcji stojaka. W zależności od typu stojaka jego wytrzymałość może wynosić od 100 kg od nawet ponad 500 kg.

Duże znaczenie ma także jakość materiałów wykorzystanych do produkcji stojaka. Tylko solidny stojak na gryf, ciężary i hantle będzie mógł zagwarantować właściwe podtrzymanie dla wszystkich tych elementów, a także posłuży na lata bez potrzeby wymiany na nowy model!

Wybierz wysokiej jakości stojak na sprzęt siłowy!

Do produkcji stojaków na sprzęt siłowy wykorzystuje się stal w postaci specjalnych profili w określonych kształtach. Profile te mogą być połączone ze sobą przez skręcanie, ale znacznie lepszym wyborem będzie stojak na gryfy, ciężary i hantle, który jest spawany.

Spawane stojaki, na przykład jak stojak na gryfy i ciężary od firmy KAR STAL, to znacznie bardzie trwała, solidna konstrukcja. Spawane ze sobą elementy stalowe są bardziej odporne na uszkodzenia podczas codziennego użytkowania – nie są narażone na samoczynne rozregulowanie się, a tym samym bujanie się, chwianie, skrzypienie.

Także warto zwrócić uwagę na wykończenie, jakie posiada stojak na gryf i inne sprzęty siłowe. Najlepiej wybrać model malowany farbami proszkowymi. Taka technika wykończenia powoduje, że stojak jest skutecznie chroniony przed korodowaniem, a przy tym wygląda bardzo estetycznie.

Dodatkowo, plusem będą specjalne wykończenia uchwytów i nóżek, które zabezpiecza ciężary oraz podłoże przed uszkodzeniem. W tym celu najczęściej stosuje się zaślepki stabilizujące.

Gdzie można kupić solidne stojaki na sprzęt siłowy?

Zatem każda siłownia powinna posiadać przynajmniej jeden stojak na gryfy i ciężary. Tego typu wyposażenie można zakupić obecnie w wielu sklepach – w profesjonalnych sklepach sportowych, a także bezpośrednio u producentów.

Solidne stojaki na sprzęt siłowy można zamówić dzisiaj także całkowicie przez internet. Sprzęt będzie dostarczony wtedy za pośrednictwem firmy kurierskiej pod wyznaczony przez klienta adres!

About Author: