Czy kosmetyczka pomoże na problemy młodej cery?

Wbrew obiegowej opinii wizyta u kosmetyczki nie jest zarezerwowana wyłącznie dla kobiet dojrzałych, które pragną skutecznie odmłodzić skórę. Wiele problemów młodej cery można rozwiązać, decydując się na wizytę w gabinecie kosmetycznym.

Przy skórze trądzikowej tradycyjna pielęgnacja może nie wystarczyć, jeśli chcemy przywrócić jej zdrowy wygląd. Nadmiar sebum, trudne do usunięcia wągry, rozszerzone pory – to zmora wielu nastolatków, z którą oni sami nie potrafią sobie sami poradzić. Gabinety kosmetyczne mają w swej ofercie zarówno manualne oczyszczanie, jak i szereg innych zabiegów skutecznie redukujących zmiany skórne.

Manualne oczyszczanie

Kosmetyczneinfo-młoda cera
Kosmetyczka dla nastolatków – czy to coś da?

Jest to standardowy sposób oczyszczania skóry, którego istota polega na ręcznym usunięciu zanieczyszczeń zgromadzonych pod skórą. Kosmetyczka przeprowadza demakijaż i peeling skóry. Następnie nakłada na twarz kosmetyk zmiękczający, którego działanie wzmacnia przez strumień pary. Następnie poprzez uciskanie usuwa zawartość porów. Po zabiegu na twarz nakłada się krem łagodzący. Trzeba liczyć się z tym, że jeszcze przez kilka dni twarz będzie zaczerwieniona i opuchnięta. Jednak efekt oczyszczenia utrzymuje się przez długi czas, możemy również liczyć na to, że nie będą się na niej pojawiać wypryski.

Inne zabiegi oczyszczające

  • Mikrodermabrazja; ścieranie naskórka przy pomocy diamentowych głowic. Skutecznie usuwa martwy naskórek i zanieczyszczenia zalegające w skórze. Nie jest wskazany przy skórze wrażliwej, ponieważ może ją podrażniać.
  • Hydrabrazja; zabieg przeprowadza się analogicznie do mikrodermabrazji, z tą różnicą, że w przypadku hydrabrazji przed złuszczaniem naskórka głowicą diamentową oczyszcza się skórę podciśnieniowo. Woda wykorzystywana w zabiegu łagodzi podrażnienia i nawilża skórę, dlatego też zabieg ten poleca się osobom o nieco bardziej wrażliwej cerze.
  • Laser IPL; w przypadku silnego trądziku opornego na inne formy leczenia poleca się zabiegi z wykorzystaniem lasera IPL. Działa on antybakteryjnie, zapobiegając powstawaniu nowych wyprysków. Na początku oczyszcza się skórę twarzy, nakłada specjalistyczne serum do cery trądzikowej. Tak przygotowaną skórę traktuje się laserem, którego ultradźwięki powodują przenikanie serum w głąb skóry.

About Author: