Pielęgnacja ciała w gabinecie kosmetycznym

Gabinety kosmetyczne oferują całe mnóstwo zabiegów wspomagających w różnoraki sposób pielęgnację ciała. Pytanie, czy są one skuteczne i odpowiednie dla każdej z nas?

Zabiegi ujędrniające

Tego rodzaju zabiegi wykonuje się przede wszystkim w oparciu o innowacyjne kosmetyki, których substancje aktywne, wnikając w głąb skóry, skutecznie ją ujędrniają. Skuteczny jest również zabieg elektrostymulacji, podczas którego impulsy elektryczne wnikają w skórę, stymulując ją do regeneracji i uelastycznienia.

Podobne efekty uzyskamy podczas masażu bańką chińską. Zabieg pobudza krążenie, usuwa toksyny z organizmu i napina skórę. Do modelowania sylwetki i jej uelastycznienia stosuje się również bandaże nasączone substancjami aktywnymi, które owija się wokół problematycznych partii ciała.

Zabiegi wyszczuplające

Kosmetyczneinfo-zabiegi
Zabiegi kosmetyczne polepszają stan Twojej skóry

Przeznaczone dla osób pragnących zrzucić zbędne kilogramy, które zabiegi kosmetyczne wspierają dietą i aktywnością fizyczną. Zabiegi tego rodzaju stymulują proces spalania tkanki tłuszczowej i pobudzają przemianę materii. Wykorzystuje się tutaj zabiegi wyszczuplania falami radiowymi, laserem i ultradźwiękami. Najnowocześniejszą metodą redukcji tłuszczu jest jego zamrażanie podczas kriopolizy. Zamrożone komórki ulegają wówczas rozpadowi i usunięciu z organizmu w naturalny sposób. Zabieg pozwala w widoczny sposób zmniejszyć obwód kłopotliwych partii ciała bez ryzyka dla zdrowia.

Zabiegi oczyszczające

Ich zadaniem jest złuszczenie martwego naskórka i głębokie oczyszczenie skóry, by mogła się ona regenerować. W skład zabiegów oczyszczających wchodzą peelingi wykonywane za pomocą kosmetyków odpowiednio dobranych do potrzeb naszej skóry w połączeniu z relaksującym masażem. Zabiegi takie nie tylko złuszczają naskórek, odżywiają i relaksują, ale sprzyjają regeneracji ciała i jego ujędrnieniu. Niezwykle skuteczny jest peeling kawitacyjny wykonywany przy pomocy specjalnego urządzenia. Popularnością cieszą się również zabiegi mikrodermabrazji – zwłaszcza przy cerze tłustej i trądzikowej – i oksybrazji. Ta ostatnia polecana jest osobom o cerze szczególnie wrażliwej. Oksybrazja polega na wtłoczeniu tlenu pod ciśnieniem w skórę, przez co martwe komórki odrywane są od skóry i usuwane.

About Author: