Czy u kosmetyczki się odchudzisz?

Wizyta u kosmetyczki może wspomagać proces odchudzania, ujędrniać i uelastyczniać skórę, warto więc do odpowiedniej diety i aktywności fizycznej dołączyć pielęgnację ciała, by usprawnić proces redukcji zbędnych kilogramów.

Zabiegów kosmetycznych mających na celu odchudzenie i wymodelowanie sylwetki jest tyle, ile salonów kosmetycznych. Które są jednak najskuteczniejsze?

  • Kriolipoliza – polega na zamrożeniu tkanki tłuszczowej; wskutek zabiegu komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi i zostają naturalnie usunięte z organizmu. To zabieg polecany osobom, które cierpią z powodu gromadzenia się tkanki tłuszczowej w pojedynczych obszarach ciała. Pozwala on zredukować do 50 procent warstwy tłuszczu.
  • Bicze wodne – to masaż strumieniami wody pod silnym ciśnieniem, pobudza krążenie i przemianę materii, wspomagając proces odchudzania. Ponadto bicze wodne są wspaniałym masażem pozwalającym zrelaksować obolałe i spięte ciało.
  • Endermologia – to zabieg polegający na podciśnieniowym masażu urządzeniem wyposażonym w dwie rolki masujące. Już jeden zabieg widocznie poprawia ukrwienie skóry i jej koloryt, ponadto redukuje cellulit i usuwa toksyny z organizmu.
  • Zawijanie w algi – na kłopotliwe partie ciała nakłada się plastry alg bogate w witaminy i pierwiastki. Wzmaga to pocenie się ciała, co pomaga usuwać z organizmu toksyny.
  • Thalgobodytherm – na partie ciała wymagające wyszczuplenia nakłada się ciepłe maski odżywcze, natomiast na miejsca wymagające ujędrnienia – zimne maski. Takie okłady wyraźnie odżywiają skórę i wspomagają modelowanie sylwetki.
  • Winoterapia – zabieg rozpoczyna się peelingiem kłopotliwych partii ciała. Następnie kosmetyczka aplikuje serum z czerwonego wina i maseczki na bazie wina białego, ciało jest wówczas owijane folią i kocem elektrycznym, co wspomaga wchłanianie substancji aktywnych z kosmetyków.
  • Mezoterapia – polega na iniekcji odpowiednio dobranych preparatów, których składniki aktywne usprawniają metabolizm i stymulują do szybszego spalania tłuszczów. Podaje się również kosmetyki regenerujące skórę, by ją ujędrnić.
  • Elektrostymulacja – redukuje obwód ciała, modeluje sylwetkę; pacjent owija się taśmami wyposażonymi w elektrody, do których docierają impulsy elektryczne z urządzenia, stymulując mięśnie do pracy. Godzinny zabieg odpowiada 3 godzinom spędzonym na siłowni.

About Author: