Zabiegi kosmetyczne a ciąża

Choć ciąża to dla kobiety okres promiennej urody, wiele pań nie chce rezygnować z wizyt w salonach kosmetycznych w tym czasie. I nie ma w tym niczego złego, jednak należy pamiętać, że nie wszystkie zabiegi są bezpiecznego dla przyszłych mam.

Czego unikać?

Kosmetyczneinfo-ciąża
Zabiegi kosmetyczne a ciąża

Wskazane jest, byśmy podczas wizyty u kosmetyczki, poinformowały ją o ciąży. Najlepiej jednak wcześniej samemu rozeznać się, jakie zabiegi są dla nas niewskazane. Przede wszystkim musimy pamiętać, by nie poddawać się zabiegom z użyciem silnych kosmetyków, peelingom, odmładzaniu, redukcji cellulitu oraz likwidacji przebarwień. Wszystko to z uwagi na fakt, że skóra w okresie ciąży jest wyjątkowo wrażliwa i skłonna do podrażnień. Istnieje więc ogromne prawdopodobieństwo, że skończymy z poważnym uczuleniem, które będzie wyjątkowo oporne na leczenie. Niektóre preparaty kosmetyczne stosowane przy tego rodzaju zabiegach zawierają algi i kofeinę, które niekorzystnie wpływają na rozwój płodu.

Niewskazane jest również korzystanie z zabiegów wykorzystujących specjalistyczny sprzęt, np. laser, prąd, ultradźwięki. Nie wykonujemy w tym okresie makijażu permanentnego oraz tatuaży. Na czas ciąży należy wstrzymać się również z opalania, bo może ono prowadzić do powstania przebarwień na skórze.

Zabiegi dla przyszłych mam

Nie da się jednak ukryć, że odpowiednie zabiegi kosmetyczne pozwalają kobietom czerpać jeszcze więcej radości z ciąży i swojej promiennej urody. Są to masaże odprężające, likwidujące obrzęki i bóle mięśni, które przy okazji zapobiegają rozstępom. Poprawiają one krążenie krwi, uelastyczniając skórę; oraz wspomagają gospodarkę hormonalną, normalizując pracę całego organizmu.

Przy zabiegach kosmetycznych wymaga się stosowania wyłącznie delikatnych kosmetyków ziołowych, co minimalizuje występowanie alergii. Wskazane są również zabiegi oczyszczające skórę twarzy z wykorzystaniem ziół i kosmetyków na bazie błota.

Przyszłe mamy nie muszą odmawiać sobie aromaterapii, zabiegów na dłonie i paznokcie. Choć ciąża nie jest powodem, dla którego kobieta miałaby przestać o siebie dbać, to należy rozważnie dobierać zabiegi kosmetyczne. Pamiętajmy, że z pełnej oferty gabinetów kosmetycznych skorzystać można najwcześniej pół roku po porodzie.

About Author: