Jak wybrać gabinet kosmetyczny?

Wizyta u kosmetyczki ma być z założenia relaksująca, rzadko myślimy więc o zagrożeniach, jakie czyhają na nas w salonie urody. To jednak bardzo zgubne, bo warto zdawać sobie sprawę z ryzyka, jakie niosą za sobą poszczególne zabiegi.

Czy wizyta u kosmetyczki może być ryzykowna?

Jeśli planujemy wizytę w salonie kosmetycznym, rozeznajmy się, jakie krążą o nim opinie. Zarówno wśród znajomych, jak i w sieci. Najlepiej jeśli do gabinetu trafimy z polecenia kogoś zaufanego, co nie znaczy, że inne salony będą nieprofesjonalne. Niemniej jednak warto wówczas z ostrożnością podchodzić do tego, co nam on oferuje.

  • Gabinet powinien być w czysty i sterylny. Zwracaj uwagę na to, czy pracownicy są schludnie ubrani oraz, czy materiały okrywające leżanki są świeże.
  • Pracownicy powinni nieustannie się doskonalić, zwracaj uwagę na certyfikaty, pytaj o doświadczenie kosmetyczek.
  • Zwracaj uwagę, czy kosmetyczka jest empatyczna i chce poznać Twoje oczekiwania i potrzeby. Od wywiadu, który ona przeprowadzi zależy bowiem, jakie kosmetyki Ci zaproponuje. A niewłaściwie dobrane kosmetyki przynieść mogą więcej szkody niż pożytku.
Kosmetyczneinfo-jak-wybrac-gabinet-kosmetyczny
Jak wybrać gabinet kosmetyczny?

Jakie ryzyko niosą zabiegi?

  • Przy wykonywania manicure lub pedicure zwracaj uwagę na to, czy kosmetyczka czyści narzędzia pracy i je dezynfekuje. Jeśli będą one niedoczyszczone z łatwością nabawisz się chociażby grzybicy.
  • Podczas depilacji woskiem kosmetyczka ma obowiązek używać za każdym razem nowych plastrów. Przy depilacji laserowej zawsze pytaj o doświadczenie kosmetyczki; jeśli zabieg wykona niewprawna ręka możesz skończyć z poparzoną skórą.
  • Przy jakichkolwiek zabiegach z wykorzystaniem specjalistycznych kosmetyków miej na uwadze, że mogą one powodować rozmaite uczulenia i podrażnienia. Kosmetyczka powinna wcześniej wypytać Cię o skłonności do alergii lub przeprowadzić próbę uczuleniową.
  • Poważnie zastanów się nad wizytą u kosmetyczki, gdy jesteś w trakcie specjalistycznego leczenia lub spodziewasz się dziecka. Niektóre zabiegi mogą wywoływać zdrowotne komplikacje, opóźniać proces gojenia się tkanek i negatywnie wpływać na płód.
  • Wizyta u kosmetyczki niesie ryzyko zakażenia wirusem HIV i HCV, zwłaszcza przy najbardziej inwazyjnych zabiegach. Obserwuj więc, czy kosmetyczka przestrzega zasad higieny.

About Author: