Makijaż ślubny – jak znaleźć dobrą makijażystkę?

Dobrze wykonany makijaż ślubny z wykorzystaniem profesjonalnych kosmetyków to podstawa – wtedy będzie mógł prezentować się efektownie i trwać i trwać. Gdy twój ważny dzień zbliża się wielkimi krokami, warto zacząć rozglądać się za makijażystką, która będzie mogła wykonać dla ciebie perfekcyjny make-up. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań?

 

Chyba każda przyszła Panna Młoda marzy o tym, aby podczas zaślubin wyglądać niezwykle. Jednak sama dopasowana suknia oraz dodatki to jeszcze nie wszystko. Warto również zadbać o piękny makijaż, który będzie mógł podkreślić atuty twojej urody i jednocześnie również zamaskować ewentualne niedoskonałości. Poza tym musi on zapewniać trwałość, aby nie spłynąć już po kilku godzinach.

Makijażystka najlepiej z polecenia

Gdy chcesz mieć pewność, że twój makijaż będzie wykonany idealnie bez poświęcania godzin na szukanie odpowiedniej specjalistki, zapytaj, czy któraś z twoich znajomych może polecić ci dobry adres. Makijażystkę z polecenia można znaleźć również za pośrednictwem forów poświęconych tematyce ślubnej – często ich użytkowniczki wymieniają się pomiędzy sobą doświadczeniami i mogą polecić dobrą makijażystkę na ślub w danym mieście czy województwie.

Warto jednak pamiętać o tym, żeby przy poszukiwaniu rekomendacji w internecie zawsze podchodzić do nich z rezerwą. Niektóre z nich mogą być zakamuflowaną reklamą, wobec tego nie gwarantują zadowolenia z jakości świadczonych usług.

Na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniach?

Gdy w związku z tym nie masz żadnej poleconej makijażystki, warto zacząć poszukiwania na własną rękę. Najłatwiej znaleźć adresy przez internet – wystarczy tylko wpisać słowa tylko „makijaż ślubny” oraz dodać do nich miasto, aby znaleźć setki, a nawet tysiące wyników. Jak wyselekcjonować dobrą makijażystkę?

Przede wszystkim wtedy, gdy ma ona swoją stronę internetową, warto sprawdzić, czy opublikowane są na niej również zdjęcia przykładowych makijaży. Wtedy można zobaczyć, czy wyglądają one atrakcyjnie. Również plusem będzie wieloletnie jej doświadczenie w branży, sukcesy, na przykład uczestnictwo i nagrody w różnych konkursach i projektach, ponadto opinie klientek – referencje, które można zwykle znaleźć na stronach.

Przy poszukiwaniach nie warto kierować się tylko i wyłącznie niską ceną, ponieważ tego dnia po prostu najważniejsze jest zadowolenie Panny Młodej, a skorzystanie z podejrzanie tanich usług może oznaczać, że makijaż będzie wykonany niewłaściwie lub słabej jakości kosmetykami. Oczywiście, nie oznacza to, że nie można znaleźć wysokiej jakości usług w niskich cenach, zawsze jednak trzeba pamiętać o tym, że nie powinny być one jedynym kryterium wyboru.

Makijaż próbny – twoja próba generalna

Tym, co ostatecznie powinno utwierdzić cię w przekonaniu, że dana makijażystka rzeczywiście będzie dobrym wyborem, jest makijaż próbny. Zwykle przeprowadza się go na kilka miesięcy przed ślubem. Makijaż ten wykonywany jest wtedy profesjonalnymi kosmetykami, a makijażystka dobiera ich odpowiednie kolory i styl make-upu – klientka może wobec tego sprawdzić, czy określony makijaż ślubny spełnia jej oczekiwania i będzie dobrze prezentował się tego wyjątkowego dnia po prostu perfekcyjnie. Warto też zrobić parę zdjęć, aby zobaczyć, jak make-up będzie na nich wyglądać.

Gdy jednak okaże się, że makijaż próbny na ślub nie wygląda zbyt ładnie i został wykonany nieprofesjonalnie, to ostatni dzwonek, aby zmienić makijażystkę – właśnie dlatego nie warto zwlekać z wykonaniem próby, ponieważ tylko wtedy można dowiedzieć się, czy efekt będzie odpowiedni. Gdy zostanie ona odłożona na ostatni moment, może się okazać, że danego dnia, którego ma odbyć się ślub, znalezienie wolnej makijażystki wcale nie będzie takie łatwe.

About Author: