Na ratunek paznokciom, czyli jak wybrać odpowiedni manicure

Dłonie są naszą wizytówką, wskazane więc, by dbałość o paznokcie weszła nam w nawyk. Jeśli brak nam czasu na to, by samodzielnie regularnie pielęgnować skórę dłoni i paznokcie, skorzystajmy z usług manicurzystki, co pozwoli nam się cieszyć pięknymi pazurkami przez długi czas.

Manicure biologiczny i mechaniczny

To podstawowe rodzaje zabiegów na dłonie. Polecane przy niski budżecie i niewielkich wymaganiach, np. dla uzyskania estetycznego wyglądu dłoni na co dzień. Podczas ich trwania kosmetyczka usuwa lakier z paznokci, wykonuje peeling dłoni i paznokci, skraca i opiłowuje paznokcie, nadając im estetyczny wygląd, stosuje zmiękczającą kąpiel na dłonie, by pozbyć się skórek wokół paznokci (manicure biologiczny – odsuwanie skórek za pomocą patyczka, manicure mechaniczny – wycinanie skórki cążkami). Na koniec osusza się dłonie i paznokcie, nakłada na paznokcie odzywkę i lakier. Tego rodzaju manicure zdecydowanie poprawia wygląd dłoni i paznokci, witaminy i substancje aktywne zawarte w stosowanych kosmetykach wzmacniają płytkę paznokcia i nawilżają skórę dłoni.

 

Manicure japoński

Manicure biologiczny i mechaniczny;
Manicure

Polecany jest dłoniom szczególnie zniszczonym. Jego zaletą jest nadanie paznokciom szczególnie eleganckiego wyglądu, dobrze więc sprawdzi się, jeśli oczekujemy zadbanych dłoni i pięknych paznokci. Zabieg rozpoczyna się oczyszczeniem paznokci z zalegającego lakieru oraz kąpielą zmiękczającą dla dłoni. Następnie kosmetyczka nadaje paznokciom odpowiedni kształt i odsuwa skórki wokół paznokci Najważniejsze dla manicure japońskiego pozostaje jednak zaaplikowanie na paznokcie odżywczej pasty, która bogata jest w krzemionkę z Morza Japońskiego, keratynę, pyłek pszczeli i witaminy. Kosmetyk ten regeneruje i wzmacnia płytkę paznokcia, nadając jej połysku, który utrzymuje się przez wiele tygodni.

Manicure hybrydowy

To świetne rozwiązanie dla zabieganych kobiet, które chcą utrzymać nienaganny manicure przez długi czas. Polega na utrwaleniu lakieru nałożonego na płytkę paznokcia przy pomocy lampy emitującej promienie UV.

Na początku kosmetyczka oczyszcza paznokcie, nadaje im kształt, usuwa skórki, poleruje paznokcie i je odtłuszcza. Następnie aplikuje bazę na paznokcie, którą utrwala pod lampą przez ok. 30 sekund. Na utrwaloną bazę nakładany jest lakier w wybranym kolorze, który również podlega utrwaleniu pod lampą – ok. minuty. Na lakier aplikuje się tzw. top – lakier powierzchniowy, który również utwardzamy.

Taki manicure utrzymuje się przez kilka tygodni, nie musimy obawiać się, że lakier będzie nam odpryskiwał, nawet podczas wykonywania prac domowych.

About Author: