Zabiegi kosmetyczne dla skóry dojrzałej

Jeśli naszej skórze zaczynają dokuczać zmarszczki, warto przejrzeć ofertę gabinetów kosmetycznych i zdecydować się na któryś z zabiegów przywracających młody wygląd twarzy i opóźniających proces jej starzenia się. Oczywiście zabiegów tyle, ile gabinetów kosmetycznych; przyjrzyjmy się jednak tym najpopularniejszym i najskuteczniejszym.

Fotoodmładzanie 

Jest to zabieg z użyciem lasera, którego światło pobudza komórki skóry do produkcji kolagenu. Z upływem lat substancja ta zanika, przyczyniając się do starzenia się skóry. Staje się ona wiotka, pokrywa się zmarszczkami. Zabieg fotoodmładzania ma na celu zmniejszenie widoczności zmarszczek i zwiększenie gęstości skóry, która staje się elastyczniejsza i jaśniejsza. Pierwsze efekty odmłodzenia widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak by uzyskać wyraźną poprawę kondycji skóry, trzeba poddać się 4-6 sesjom. Fotoodmładzanie jest nieinwazyjną techniką odmłodzenia skóry, dlatego mogą z niego korzystać również osoby o tendencji do podrażnień.

Terapia mikroigłowa

Polega na przesuwaniu po twarzy maszynki, której koliste ruchy nakłuwają skórę i otwierają jej mikrokanaliki. Pobudza to komórki do wzmożonej produkcji kolagenu i samoistnego odmładzania się skóry. Po tzw. rolowaniu maszynką nakłuwającą stosuje się kwas hialuronowy lub inne odżywcze substancje, które z łatwością wnikają w głąb skóry dzięki otwartym mikrokanalikom (co byłoby niemożliwe podczas codziennego ich zastosowania). Po takim zabiegu skóra jest ujędrniona, wygładzona i wyraźnie odmłodzona. Dla uzyskania lepszych efektów poleca się kilka sesji.

Kosmetyczneinfo-zabiegi
Zabiegi dla skóry dojrzałej

Wypełniacze

Skuteczną metodą walki z oznakami starzenia się skóry jest iniekcja wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Wstrzykuje się je w miejscach, które w sposób najbardziej widoczny zostały narażone na upływ czasu. Skóra po zabiegu może być opuchnięta, zaczerwieniona i podatna na ból, jednak po kilku dniach wszystko się normalizuje, a skóra zyskuje świeży i młody wygląd. Efekty zabiegu utrzymują od 6 do 12 miesięcy. Żeby nie narażać się na niechciane skutki uboczne należy przed zabiegiem oraz po nim przez okres około 2 tygodni unikać eskpozycji na promienie słoneczne, wysokie temperatury i silne ciepło (np. podczas pobytu w saunie).

About Author: